وابستگی‌‌ها

در زندگی برخی افراد به دلایل مختلف به مواد گوناگون وابسته می شوند. برای شادمان بودن، این وابستگی ها می بایست  قطع شده تا بتوانیم از موهبات زندگی بطور طبیعی استفاده کنیم.

ما با استفاده از روش بین المللی روانشناسی سی بی تی قادر هستیم در مواردی که سطح این وابستگی بسیار عمیق نیست با درصد موفقیت بسیار بالایی این وابستگی را قطع کرده و میل مجدد به این مواد را از بین ببریم.

سیگار

امروز جمعیت سیگاری های کشور بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر از طرف وزارت بهداشت برآورد شده است. ۴۰۰۰ ماده شیمیایی  و بیش از ۴۰ ماده سرطان زا، طبق آمار موجود، باعث مرگ یک نفردر هر ۸ دقیقه  به خاطر بیماری های مربوط به سیگار در ایران می شود.

قلیان

امروز قلیان بعنوان ابزاری برای گردهمایی و احساس مرتبط بودن با افراد و حس دورهمی و ایجاد نزدیکی اجتماعی بسیار در میان مردم رایج شده است. متاسفانه به خاطر  فشار اجتماعی و سو تفاهم نسبت به آن این درک نادرست ایجاد شده که قلیون اعتیاد آور نیست و یا شاید نسبت به سیگار کم ضرردار تر است. شکل و شمایل این وسیله و عبور دود از آب هم  به این شائبه  دامن می زند. در صورتی که قلیون هم مثل سیگار ابزار ورود نیکوتین به بدن است و  باعث اعتیاد به نیکوتین و در دام آن قرار گرفتن می شود. 

ویپ و دیگر محصولات جایگزین سیگار

به خاطر اینکه دود ویپ مواد شیمایی کمتری را در هوا منتشر می کند و بوی بدی نمی دهد باعث شائبه ی کمتر اعتیاد آور بودن دارد درنتیجه استفاده از آن و دیگر ابزار جایگزین سیگار مانند iqos به نحو چشمگیری همه گیر شده است.

ماریجوانا (کانابیس یا گل)

ماریجوانا یا گل و یا گیاه کانابیس، به خاطر برخی خواص مثبت آن برای برخی بیماران خاص و به خاطر اینکه در بعضی کشورهای پیشرفته استفاده از آن آزاد شده، باعث شده که این سو درک بوجود بیاید که انگار استفاده از این ماده اعتیاد آور نیست و یا با تبلیغات زیاد باعث این درک شده است که گویی این ماده نکات مثبتی هم دارد. متاسفانه اکثر افرادی که درگیر این ماده می شوند، از روال اجتماعی و فعالیت مستمر رویگردان می‌شوند، باعث اضطراب و پارانویا و فوبیا و دیگر وضعیت‌های روحی و روانی می گردد.

دوره‌های وابستگی‌ها

  • دوره پاکسازی از سیگار

    با بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت در حوزه سلامت و سم زدایی و برگزاری ده ها همایش برای سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف، زیر نظر پزشکان و روانشناسان مجرب اداره می‌شود. با افزایش بیماری‌های مرتبط با سموم شیمیایی و رشد روز افزون سرطان‌های مختلف در سطح جامعه، این مجموعه تمرکز خود را بر برگزاری دوره‌های پاکسازی از سیگار و دیگر دوره‌های پاکسازی و سم زدایی بیشتر کرده و در نتیجه به ارتقاء سلامت اجتماعی در سطح وسیع جامعه می‌پردازد.

  • دوره ترک ماریجوانا (گل)

    ماریجوانا یا گل و یا گیاه کانابیس، به خاطر برخی خواص مثبت آن برای برخی بیماران خاص و به خاطر اینکه در بعضی کشورهای پیشرفته استفاده از آن آزاد شده، باعث شده که این سو درک بوجود بیاید که انگار استفاده از این ماده اعتیاد آور نیست و یا با تبلیغات زیاد باعث این درک شده است که گویی این ماده نکات مثبتی هم دارد. متاسفانه اکثر افرادی که درگیر این ماده می شوند، از روال اجتماعی و فعالیت مستمر رویگردان می شوند، باعث اضطراب و پارانویا و فوبیا و دیگر وضعیتهای روحی و روانی می گردد.